Letní odhlasování vyhlášky a následné rozmístění zákazových značek zakazujících vjezd samovyvažovacích segwayů nejen do historického centra metropole, ale i do řady sousedních lokalit se loni počátkem zimy stalo reakcí na počínání některých turistů. Ti na vozítkách z půjčoven drandili Prahou rychle a bezohledně, přičemž nebrali ohled na chodce; byly dokonce zaznamenány i střety se zraněním.

Plošný zákaz není problém, řekl soud 

To, že k problémům skutečně docházelo a nějaká regulace provozu segwayů by byla na místě, připouštěla i část provozovatelů půjčoven. Asociace sdružující firmy podnikající právě se segwayi se ovšem ohrazovala proti tomu, že Praha místo toto, aby dokázala vynutit dodržování jasně stanovených pravidel, volila plošný zákaz vjezdu na vymezené území – a proti tomuto postupu byla zaměřena i podaná žaloba.

Soud ovšem konstatoval, že plošný zákaz není problém; alespoň z pohledu paragrafů. Aby neprovokovali, přestali segwaye v centru Prahy využívat i strážníci (ve své výbavě tyhle vozítka skutečně mají i policejní složky), i když na ně se zákaz nevztahuje.

Provoz segwayů se částečně přesunul do lokalit, kde zákaz neplatí – především na území Prahy 2. Novou nabídkou pro turisty se v centru metropole staly elektrické koloběžky, pronajímané některými z bývalých segwayářů. I ty budí emoce, když se občas objevují na chodnících. Provozovatelé ovšem trvají na tom, že dbají na to, aby klienti využívali pouze trasy, na něž smějí jízdní kola.