Po dvou týdnech dopisování si muž se ženou smluvil schůzku – načež ji pozval i k sobě domů. Slibně se vyvíjející setkání se ale zvrtlo. Poté, co dvojice společně vypila necelou láhev vína, muž únavou usnul. A když po několika desítkách minut procitl, zjistil, že je žena fuč. S ní zmizel i jeho mobil – a také se ztratila peněženka s doklady a platební kartou. Velké terno ale dotyčná neudělala. Napovídá tomu alespoň fakt, že celkovou škodu policisté vyčíslili na tisíc korun.

O činu, který se odehrál již koncem června, informovali pražští policisté až po měsíci. Po ženě, která se nápadníkovi ze seznamky představila jako Ladislava Janoušková, dívčím jménem Matoušková, totiž kriminalisté IV. obvodu pražské policie stále pátrají marně. Jedinou stopou je fotka, kterou 170 cm vysoká žena střední postavy s černými vlasy po ramena zveřejnila na internetu. Policisté by uvítali, kdyby ten, kdo ji na fotce pozná, zavolal na linku 158 a poradil, kde ji hledat.

Pokud se ženu podezřelou z krádeže a z neoprávněného opatření platebního prostředku podaří dopadnout a vinu jí prokázat, soud by ji mohl poslat za mříže až na dva roky.