Před jedním z tamních klubů vznikly neshody mezi několika návštěvníky, které pokračovaly vzájemným napadáním všech zúčastněných. Celý konflikt pak ukončilo vážné zranění jednoho z aktérů, které mu způsobili společnými silami dva dosud neznámí mladíci. Údery a kopy mu zlomili horní čelist a poranili na hlavě.

Policie hledá dva násilníky, kteří před klubem vážně zranili muže. | Video: Policie ČR

"Policistům se přes veškeré úsilí nepodařilo do současné chvíle dvojici ztotožnit. Proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud máte informace, které by vedly k nalezení či ztotožnění podezřelých na přiložených záznamech, kontaktujte linku tísňového volání 158," požádal včera o pomoc mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Veřejnost pomohla

Dnes se pochlubil tím, že zveřejněné pátrání přineslo své ovoce. "Díky medializaci celého případu jsme obdrželi mnoho poznatků, které vedly ke konkrétním osobám. Dvojice mladíků ve věku 20 a 27 let tak mohla být dnes v dopoledních hodinách k případu vyslechnuta. Mladíci jako důvod svého počínání uvedli, že tímto způsobem chtěli vyřešit problémy, které vznikly v průběhu jejich návštěvy v klubu," poděkoval Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví, za což hrozí v případě odsouzení, až tři roky odnětí svobody.