Jeden z aktérů se pokusil ujet tramvají, ale policisté ho vypátrali a zadrželi i s nožem, který měl u sebe. „Zadržení provedla prvosledová hlídka pohotovostní motorizované jednotky za použití donucovacích prostředků a hrozby namířenou střelnou zbraní. Zákrok se obešel bez zranění. Všichni aktéři incidentu jsou cizinci," informovala policie na svém twitterovém účtu.

„Na místo vyjely dvě záchranářské posádky, lékař i inspektor. Jednoho ze zraněných jsme museli uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty. Zbývající tři byli při vědomi a utrpěli lehčí poranění,“ sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Ošetření mladí muži byli ve věku 16 až 23 let. „Případem se zabýváme pro podezření z těžkého ublížení na zdraví. Zatím probíhají výslechy zainteresovaných osob i svědků, vyhodnocujeme kamerové záznamy a zjišťujeme průběh incidentu. Obviněn nikdo v tuto chvíli není," sdělili policisté v neděli po poledni.

„Případ si do vyšetřování převzali detektivové z oddělení vražd, kteří s devětatřicetiletým mužem zahájili trestní stíhání pro vraždu ve stádiu pokusu a těžké ublížení na zdraví. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby," tweetovala pražská policie.