"Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání," stojí v databázi Infosoud. Na posun ve středu upozornil server SeznamZprávy.

Mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig nechtěl pro ČTK v úterý to, jak jeho soud rozhodl, komentovat. Argumentoval tím, že informace o obsahu neveřejného zasedání může médiím poskytnout až poté, co soud rozhodnutí doručí procesním stranám. "Nejdříve se musí vyhotovit písemná forma rozhodnutí, poté odeslat spis na soud prvního stupně. Až po doručení rozhodnutí soudem prvního stupně budu moci věc komentovat. Lze očekávat, že celý tento proces zabere dva až tři týdny," doplnil ve středu ráno na dotaz ČTK.

Obvodní soud pro Prahu 6 dospěl v srpnu k závěru, že Janoušek se zatím dostatečně nepolepšil. Soudce tehdy poukázal na to, že podmíněné propuštění je možné jen tehdy, pokud existuje odůvodněný předpoklad, že odsouzený povede na svobodě řádný život.

Nehoda, při níž vlivný podnikatel v pražské Michli vážně zranil svým autem ženu a od nehody ujel, se stala v roce 2012. Původně byl obžalovaný za pokus o vraždu, soudy ho ale uznaly vinným z ublížení na zdraví a z řízení pod vlivem návykové látky. Do věznice nastoupil v listopadu 2014, od března 2016 až do loňského července byl ale na svobodě. Brněnská justice mu totiž výkon trestu opakovaně přerušovala na základě lékařských posudků, podle nichž u Janouška existuje po operaci hlavy riziko těžkého poranění mozku, potřebuje dohled a musí se při chůzi opírat o berli.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Janoušek dvakrát žádal pražský městský soud o prominutí zbytku trestu, ten mu však nevyhověl. Sledování nařízené pražským vrchním soudem lobbistu v době přerušení trestu zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Média také zveřejnila fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž je Janoušek bez hole v Alpách.