„Vždy se ubytoval na dva dny. Po tuto dobu využíval požitků a luxusu. Při ubytování se nechal zapsat buď pod svým skutečným jménem Jaroslav Studnic, nebo používal smyšlené jméno František Opava. Platbu za poskytnuté služby vždy oddaloval až na závěr svého pobytu. K té však nikdy nedošlo,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Neplatil a ještě kradl vybavení

„Požitkář“ tedy vždy opustil hotel bez zaplacení. V mnohých případech si navíc jako návdavek odnesl vybavení hotelových pokojů, jako například televizory, nebo obsah lednice či minibaru. Podle Hulana se Studnic takto živil minimálně rok. Kriminalisté mu zatím prokázali šest takových laciných pobytů. Je ale zcela zřejmé, že hotelů či penzionů navštívil mnohem víc.

V tuto chvíli lze relevantně spekulovat o dalších deseti skutcích. I způsobená škoda, která je zatím vyčíslena na více, jak čtyřicet tisíc korun nebude s největší pravděpodobností konečná.

Hotelový host - Jaroslav Studnic
Jelikož navíc muži zákona disponují určitými indiciemi, které vypovídají o tom, že se obviněný trestné činnosti dopouštěl nejen v metropoli, ale na celém území České republiky, obracejí se touto cestou na všechny případné poškozené hoteliéry, aby se přihlásili kriminalistům na telefonní čísla 974 851 853, 974 851 325, nebo cestou linky tísňového volání. Soudce v tomto případě akceptoval návrh státního zástupce a na obviněného uvalil vazbu,“ dodal mluvčí Hulan.