"Když začali strážníci situaci prověřovat, vyšel z restaurace zjevně podnapilý muž s tím, aby šla hlídka po svém a nevšímala si věcí, do kterých jí nic není. K dítěti se následně přihlásila v restauraci sedící podnapilá žena. Dechové zkoušce se odmítla podrobit a nejprve uvedla, že se nic neděje a tato situace je zcela běžná. Po chvíli začala svého chování litovat a omlouvat se," uvedla k události mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Následně ženu začal její partner vtahovat dovnitř a další muž zkoušel zavřít dveře a ostatním radil, aby utekli zadním vchodem. Přítomného strážníka začal muž vytlačovat ven z restaurace.

"Na řadu přišly donucovací prostředky a muž skončil s pouty na rukou a odřeninou na čele. Strážníky častoval vulgárními výrazy, dechovou zkoušku i lékařské ošetření odmítal," popsala situaci mluvčí strážníků a dodala: "Situace byla konzultována s odborem sociálně právní ochrany dětí a na místo byla přivolána babička dítěte, která si 1,5letého chlapečka převzala do péče."

Případem se bude zabývat OSPOD a přestupek 47letého muže bude řešit správní orgán.