Opilecká série odstartovala na okraji metropole. V Újezdu nad Lesy nemohla hlídka přehlédnout nákladní vůz značky Mercedes, jehož řidič tři hodiny po půlnoci zprudka dupl na brzdu, aniž k tomu měl zjevný důvod, načež měl problém znovu se rozjet. Příčinu problémů 50letého šoféra objasnila dechová zkouška. Výsledek 1,6 promile řidič ani nezpochybňoval. „Přiznal, že před jízdou vypil čtyři dvanáctistupňová piva," konstatoval Daněk.

Nezapíral ani muž za volantem škodovky, na kterého natrefila hlídka pohotovostní motorizované jednotky v Praze 5. Dotyčný, který se přiznal k tomu, že sedl za volant poté, co vypil půl litru vodky, na sebe upozornil tím, že v Plzeňské ulici nerespektoval zákaz vjezdu. Právě kvůli řešení tohoto přestupku jej policisté zastavili. Sotva však řidič otevřel dveře, hned bylo jasné, kolik hodilo: z auta to zavanulo jako z kořalny. Muž, který má hned dva platné zákazy řízení, stanovující šoférský distanc až do listopadu příštího roku, nadýchal přes 1,7 promile.

Do třetice zasahovali opět příslušníci pohotovostní motorizované jednotky – tentokrát v Praze 8. Těsně po půlnoci se hlídka otočila za skútrem, který jel v Zenklově ulici v protisměru. Vyhnout se maléru se řidič ještě pokusil tím, že rychle zabočil do ulice U Rokytky a zhasl světla – nebylo mu to ale nic platné; policisté ho stejně našli. Své jednání pak vysvětloval tím, že do letošního listopadu má zákaz řízení. Je to přesně tak, potvrdil záznam v policejní databázi.

Další kontrola prozradila, že si muž před jízdou neodepřel něco ostřejšího – nadýchal 0,6 promile. To je sice pod jednopromilovou hranicí pro posouzení věci jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a jednání se posuzuje jako přestupek – ani stíhání pro trestný čin ale dotyčný neunikne: kvůli porušení zákazu řízení je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Před soudem se tak budou zpovídat všichni tři dopadení řidiči. A stane se tak brzy, naznačil Daněk. Odhalené prohřešky totiž budou řešeny ve zkráceném přípravném řízení.