Kolem půl jedenácté večer si autohlídka strážníků všimla vozu audi, které porušilo v centru města, kousek od Staroměstského náměstí, dopravní značení. Už při vystupování řidičky z auta vše naznačovalo tomu, že by mohla být pod vlivem alkoholu či drog.

„Žena strážníkům předložila pouze občanský průkaz a k řidičskému uvedla, že ho má „jen“ elektronicky. Lustrací vyšlo najevo, že jej u sebe fyzicky mít nemůže, protože ho má blokovaný," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci dvakrát za sebou chytili za volantem ženu s dvěma zákazy řízení. | Video: Městská policie Praha

Testu na alkohol se 39letá řidička opakovaně odmítla podrobit. Přivolaná hlídka státní policie posléze ženě další jízdu zakázala a strážníci přestupek v dopravě oznámili správnímu orgánu.

O osm hodin později si na Staroměstském náměstí strážník všiml audi, které jelo velmi pomalu a navíc kličkovalo ze strany na stranu. Za autem běžel muž a snažil se ho zastavit.

Podle registrační značky strážník zjistil, že se jedná o vůz, který předešlou noc zastavili jeho kolegové z noční směny. Strážník pojal podezření, že by ho mohla řídit stejná osoba.

„Za volantem opět seděla žena. Ta odmítala stáhnout okénko, či z auta vystoupit a teprve po několikáté výzvě tak učinila. Pak už se opakoval v podstatě stejný scénář jako předešlý večer. Případ si převzali státní policisté a auto z důvodu překážky silničního provozu bylo odtaženo na odtahové parkoviště," uzavřela mluvčí.