Už v pátek hodinu po půlnoci spadla klec v Sekaninově ulici, kde byl odhalen šofér, jenž usedl za volant pod vlivem drog. Jeho auto bylo už na dálku nápadné tím, že problikávala obě přední i zadní světla – zjevně kvůli chybě v elektroinstalaci – a naopak blinkry při odbočování na Ostrčilovo náměstí ani nemrkly.

Cizinec byl pod vlivem drog 

Třiadvacetiletý cizinec při kontrole působil roztěkaně, měl zrychlené pohyby – a leccos naznačovaly také rozšířené oční zorničky. Podezření následně potvrdil i drogový test: podle jeho výsledků byl dotyčný pod vlivem amfetaminu.

K dopadení dalšího cizince přispělo v sobotu krátce před půlnocí oznámení na tísňovou linku 156, které pozornost strážníků nasměrovalo do Krče. Počáteckou ulicí se prý pohybuje světlá dodávka, jež se spíš potácí, nežli jede.

Řidič nadýchal přes dvě promile 

V sousední Sedlčanské ulici pak hlídka z Prahy 4 skutečně objevila kličkující bílou dodávku. Pětadvacetiletý cizí státní příslušník, který seděl za volantem, při kontrole nadýchal přes dvě promile.

O pár hodin později tohoto řidiče ještě trumfl zástupce takříkajíc domácího týmu, kterého v neděli kolem čtvrté ranní zadržela hlídka z Prahy 8 na Elsnicově náměstí.

Nikomu se naštěstí nic nestalo 

Jeho osobní auto bylo nápadné už pomalou jízdou, pro niž se označení „kličkování" nejeví zas až nějak příliš přísné. A pak – pak to přišlo: křižovatka se světelnou signalizací. U semaforu dotyčný nejprve zastavil na červenou, následně ale zničehonic vjel do křižovatky. Naštěstí se nikomu nic nestalo – a tohle byl poslední kousek, který 40letý řidič předvedl; v té chvíli ho strážníci zastavili.

Problematická řeč i nekoordinované pohyby naznačovaly, že muž má notně upito, což také potvrdily výsledky dechové zkoušky: dosáhly téměř 2,5 promile. Že se tahle jízda neobešla bez karambolu, následně ukázala i obhlídka auta: na šoféra žalovaly oba pravé disky, které byly poškozené, a prázdná pneumatika.

Všechny odhalené případy, které mají společné podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, nadále řeší policie.

Čtěte také: Kdo viděl zranění chodkyně Říčanech?