Když došlo na pokyn k otevření zavazadlového prostoru, řidič podle jejích slov vyhověl, aniž jevil větší známky nervozity ani agrese. Objevily se dva rozměrné pytle: modrý igelitový a jutový.

Čtěte také:  Řidič, který přiznal pivo, nenadýchal. Přesto neobstál

Muž řekl, že konopí koupil od známého 

Oba obsahovaly zatavené igelitové pytle, tentokrát v černé barvě. Co je uvnitř, bylo cítit i přes uzavřené obaly. A šofér ani nezapíral: konopí – prý pro lékařské účely.

Muž za volantem sice neukázal jakýkoli doklad, který by se týkal nákladu – přispěchal ale s vysvětlením. „Celníkům řekl, že konopí zakoupil od známého – a nyní si ho veze k jinému známému, který mu z něj má vyrobit mastičku na lupenku, kterou trpí," poznamenala Matějková.

V kufru auta se našlo osm kilogramů marihuany | Video: Celní správa ČR

Uvnitř se nacházely sušené květy konopí

Už podle množství (pozdější vážení ukázalo, že rostlinného materiálu je v pytlích bezmála osm kilogramů) měli celníci jasno: tahle marihuana je nejspíš na kšeft. Podezření jen potvrdilo otevření jednoho z černých pytlů. Uvnitř se nacházely sušené květy konopí – tedy uživateli marihuany nejvíce oceňované palice.

„Na opakovaný dotaz, odkud marihuana pochází a kam ji veze, odpověděl, že nechce lhát – a že již k tomu nebude nic sdělovat," uvedla v úterý Matějková, jak se věci vyvíjely. S tím, že případ převzali policisté – řidič je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Z auta vyhodil cestovní tašku 

Jen o pár dní dřív, v noci na čtvrtek, celníci odhalili na přesně stejném místě jiného muže převážejícího marihuanu. Pětadvacetiletý řidič Alfy Romeo se ještě při příjezdu k místu kontroly na čerpací stanici pokusil situaci „vyřešit" tím, že z auta vyhodil cestovní tašku obsahující balíčky s bezmála dvěma kilogramy marihuany. Testy navíc naznačily, že řidič by mohl být konzumentem drog – nejen marihuany, ale i pervitinu.

Čtěte také: Zneužívání kradené karty trvalo týdny, zmizelo 150 tisíc