To, že i řidič si je vědom toho, že není vše v pořádku, se projevilo hned, jak policisté automobil zastavili. Mladý muž vyskočil od volantu a hnal se směrem k Braunerově ulici, aniž jakkoli reagoval na výzvy k zastavení, které se za ním nesly.

Důraznější postup už ale na uprchlíka platil. V pátek to uvedla Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Vzhledem k tomu, že policisté u jeho pasu spatřili nůž, použili donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní – a osobu zpacifikovali hmaty a chvaty sebeobrany,“ konstatovala.

U zadrženého se vzápětí našla slušná zásobička drog. Našlo se u něj hned několik sáčků s bílou a sytě žlutou krystalickou látkou – obě chemikálie byly poslány na expertizy – a nadto i digitální váha. Dotyčný měl také u sebe hned tři zavírací nože. Co mu naopak chybělo, byl řidičský průkaz. Papíry na auto nikdy nevlastnil. To prozradily policejní evidence. Ne ale že by pro ně byl mladík neznámou osobou. S jeho jménem se pojí bezmála čtyři desítky záznamů – převážně o majetkové trestné činnosti.

Prozatím policisté čekají, jak laboratoř pojmenuje obsah zajištěných pytlíčků. O tom, že se jednalo o drogy, ale kriminalisté nepochybují už nyní. „Muž je podezřelý z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ připomněla Stulíková.