„V nedělních ranních hodinách dne 30. října chtěli policisté zastavit ke kontrole osobní vozidlo Audi A8 v Brandýse nad Labem. Řidič chtěl před nimi ujet, to mu ale příliš nevyšlo,“ přiblížila Schneeweissová výchozí situaci.

Poté, co jízda skončila ve škarpě, následovala policejní rutina: orientační dechová zkouška na alkohol – ta vyšla negativně – a orientační test na drogy. V tomto případě už byl výsledek pozitivní: na amfetamin/metamfetamin (což obvykle prozrazuje konzumenta pervitinu). „Muž se následně podrobil odběrům krve; na základě jejich výsledků bude rozhodnuto, zda se dopustil přestupkového jednání, nebo trestného činu,“ uvedla mluvčí. Pro právní kvalifikaci věci je totiž potřebné přesné určení látky v těle i stanovení jejího množství.

V tomto případě by se jednalo o ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policejní vyšetřování střelby na chlapce v parku ve Slévačské ulici na Černém Mostě v Praze. Uzavřeno bylo široké okolí kolem rodinných domů.
V parku na Černém Mostě byl postřelen chlapec. Policie obvinila 67letého muže

Ze spáchání jiného trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, se však řidič stal podezřelým rovnou. Ukázalo se totiž, že ještě celý rok si měl od volantu odpočinout: má zákaz řízení všech motorových vozidel platný do října roku 2023. Tak jako tak tedy bude vině a trestu rozhodovat soud.