Zadržený řidič policistům tvrdil, že si uniformu oblékl, aby ho nezastavili, protože má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2020. Pětačtyřicetiletý muž ovšem jednal dost rotržitě a nakonec putoval na policejní stanici v civilu s pouty na rukou.

Zdroj: Policie ČR

Mluvčí pražské policie Jan Daněk popsal, jak došlo k zásahu. Na výzvu policistů totiž podezřelý rychle zareagoval tak, že zaparkoval auto a odešel pryč. „Policisté ho začali po okolí hledat a po chvilce pátrání ho dohledali, ale uniformu na sobě již neměl. Z té se totiž stihl svléknout a schovat ji za strom. Policistům pak ještě chvilku zkoušel tvrdit, že neřídil a pouze tu běhá,“ uvedl mluvčí Daněk. „Po chvíli ale viděl, že je marné se vymlouvat a k řízení se přiznal.“

Policisté při prohlídce podle Daňka našli několik mobilních telefonů, horské kolo a nářadí sloužící k provádění vloupání. Řidič měl navíc orientační test pozitivní na amfetamin. „Za řízení se zákazem a pod vlivem drog muži hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí.