Prvotní šetření podle slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie nasvědčuje tomu, že vinu zřejmě nese řidič auta. „Dopravní policisté zjistili, že zřejmě nedal přednost u přechodu pro chodce dívence a jejímu otci, který ji chtěl přes komunikaci převést,“ konstatoval Hulan. Děsivě vyhlížející kolize, při které auto holčičku odhodilo téměř o dva metry zpět na chodník, se neobešla bez zranění. Dítě následně sanitka odvážela do nemocnice s úrazem nohy a ruky.

O tom, co způsobil, se ale řidič passatu dověděl až později. Na místě nehody totiž vůbec nezastavil! Po telefonátu na linku 158 po něm ale vyjeli pátrat policisté z pohotovostní motorizované jednotky – a během pár minut byli úspěšní. Podezřelé auto zastavili necelé dva kilometry od místa střetu.

Událost zůstává v šetření oddělení dopravních nehod pražské policie. „Zatím bez konkrétní právní kvalifikace,“ připomněl Hulan s tím, že rozhodující pro další vývoj případu budou informace o zdravotním stavu zraněné dívenky. „V tuto chvíli nelze vyloučit ani řidičovo stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti,“ připomněli policisté.