Jedenáct minut po čtvrté hodině ráno byli policisté přivoláni k slovnímu konfliktu dvou mužů, který se udál na jedné z říčanských ubytoven. „Když do pěti minut po oznámení na místo přijeli, nalezli na místě vážně zraněného muže, kterému začali okamžitě poskytovat první pomoc,“ sdělila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Policisté vážně zraněnému muži pomáhali až do příjezdu záchranářů. Ti si jej převzali do své péče a snažili se jej zachránit. Mladý muž však i přes intenzivní pomoc na místě zemřel.

Útočník se zamkl v jednom z pokojů

Mezitím se další hlídka vydala po útočníkovi pátrat. Do několika minut jej našla na jednom z pokojů, kde se zamkl. Policisté muže během chvilky za použití donucovacích prostředků zadrželi a umístili do policejní cely.

„Okolnostmi a motivem konfliktu mezi oběma muži se nyní zabývají krajští kriminalisté. Ti již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ doplnila mluvčí.

Obvinění z vraždy a vzetí do vazby

V souvislosti s případem krajští kriminalisté sdělili v pondělí 28. listopadu obvinění pro zvlášť závažný zločin vraždy devětačtyřicetiletému muži, který měl po slovním konfliktu napadnout 28letého muže a způsobit mu zranění, která pro něho byla smrtelná. Současně kriminalisté podali podnět k návrhu vzetí obviněného muže do vyšetřovací vazby, aby se nevyhýbal trestnímu řízení.