Pražská policie informovala o případu, který se stal ve středu 12. června, informovala v tiskové zprávě. Zvejřenila rovněž video z bezpečnostní kamery, na záběrech je zachyceno zadržení čtyřiačtyřicetiletého pachatele.

Policisté v Praze zadrželi muže, který s revolverem v tašce a parukou na hlavě čekal na vozidlo převážející peníze. | Video: Policie ČR

„Muž měl na hlavě nepadnoucí paruku, na ní nasazenou kšiltovku a na očích sluneční brýle. Když si ho oznamovatel prohlédl pozorněji, tak si všiml, že muž v ruce žmoulá igelitovou tašku, ve které se mu podle obrysu zdálo, že má asi střelnou zbraň. Okamžitě zavolal na tísňovou linku a na místo vyrazila nejbližší policejní hlídka z místního oddělní Žižkov,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Podezřelý měl v igelitce kromě revolveru ještě pilku na železo, pepřový sprej, punčochu a rukavice. Kriminalisté při výslechu zjistili, že neúspěšný lupič v komickém převleku měl finanční problémy. „Proto začal přemýšlet o přepadení vozu s penězi, svému otci bez dovolení sebral jeho legálně drženou střelnou zbraň a vyrazil do Prahy realizovat zmiňovaný plán,“ prozradil mluvčí Daněk.

Pachatel je nyní vazebně stíhán za trestný čin loupež ve stádiu přípravy. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.