Kriminální případ se odehrál v neděli ve 23:48 ve vysočanském parku Podviní. Žena vystoupila ze zastávky Vysočanská a když procházela parkem, tak na ni nečekaně zezadu zaútočil onen neznámý násilník. "Začal ji bít pěstmi do hlavy a do horní části těla. Pak poškozenou odvlekl do křoví a tam jí svlékl kalhoty i spodní prádlo. Následně z místa odešel a ke znásilnění nedošlo," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Žena byla po napadení těžce zraněná a skončila v péči rychlé záchranné služby, která ji transportovala do nemocnice. Policisté proto případ vyšetřují jako znásilnění a těžkou ujmu na zdraví, za což pachateli hrozí až dvanáct let odnětí svobody.

"V této souvislosti žádáme případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v okolí parku Podviní, aby se ozvali na linku 158. Stejně tak ať se ozvou ženy, které byly v minulosti podobným způsobem také napadeny a zatím to neohlásily," vyzývá mluvčí Daněk.

Tisková zpráva popisuje útočníka jako třicetiletého muže, 170 a 175 cm vysokého s hubenou postavou. "Při přepadení nemluvil, pouze si něco mumlal a působil jako primitiv. Mohlo by se jednat o cizince. Když odcházel z místa činu, tak byl s velkou pravděpodobností potřísněn krví," píší policisté.