Rány přístrojem do hlavy byly tak silné, že žena začala krvácet a skončila v nemocnici. Událost se stala krátce před polednem v polovině listopadu. Nyní už je lupič v policejní cele.

Při napadení se pachatel snažil podle policie poškozené pětašedesátileté ženě vytrhnout kabelku, kterou měla přehozenou přes ruku. „Jelikož se bránila, z druhé ruky jí vyškubnul nákupní tašku, ve které měla dárky pro své děti. I s lupem utekl. Celou událost viděla svědkyně z nedalekého domu a na místo okamžitě přivolala policii a záchranáře,“ popsala mluvčí Kropáčová.

Díky rychlému příjezdu hlídek a velmi podrobnému popisu útočníka v dámském oblečení se policistům z oddělení hlídkové služby Prahy IV. podařilo během krátké chvíle násilníka dopadnout.

„Na základě šetření policisté zjistili, že zadržený muž byl 16. listopadu propuštěn z psychiatrické léčebny. Při odchodu odcizil jednomu ze zaměstnanců zařízení mobilní telefon. Právě tím při přepadení několikrát udeřil poškozenou do hlavy. Policisté muže po převozu na služebnu obvinili z trestného činu loupež a krádeže, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let. Kriminalisté ve věci zažádali o provedení znaleckého zkoumání z oboru psychiatrie, aby se zjistilo, zda byl muž v době útoku příčetný a schopný ovládat své jednání. Obviněný je v současné chvíli stíhán vazebně,“ uzavřela policejní mluvčí.