Od prvního května pátrali pražští kriminalisté po muži, který ten den ráno sledoval čtyřiadvacetiletou dívku od Ječné ulice až na Vinohrady, kde na ni posléze zaútočil a znásilnil ji. "Jelikož se jednalo o delikt se sexuálním podtextem, bylo na místě dotyčného vypátrat v co nejkratší možné době. Z toho důvodu jsme pro pátrání oslovili média, jejichž prostřednictvím jsme požádali o pomoc širokou veřejnost. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ruka v kalhotkách

Ozvalo se několik lidí, mezi nimiž ale byla i další dívka, která měla prvního května kolem šesté ráno podobný zážitek. "Tato druhá situace se odehrála v tramvaji směrem na Prahu 6, kterou cestovala poškozená domů. Už v tramvaji se jí snažil pro ni neznámý muž dostat rukou do kalhotek. Tam se mu to ještě nepodařilo, nicméně se nevzdával," prozradil mluvčí.

Ve svém snažení pokračoval po vystoupení obou aktérů z tramvaje na konečné na Bílé hoře. Dívku se muž snažil objímat a nakonec jí ruku do kalhot vsunul. To slečnu polekalo natolik, že nastoupila do první tramvaje, která přijela, a tou chtěla před dotěrou ujet. Její snaha ale byla marná, protože muž stihl nastoupit také. Tramvají pak dvojice dojela zpět do centra, kde se dívce podařilo utéct do jednoho z domů. Tam chlípníkovi doslova zabouchla vchodové dveře před nosem čímž se vlastně zachránila.

I díky poznatkům ze zveřejněného pátrání policisté 34letého agresora, který má trvalé bydliště ve Středočeském kraji, ale přechodně pobývá v Praze 1, dopadli 16. května. „Rádi bychom poděkovali jak médiím, tak především spoluobčanům za pomoc a nelhostejnost při pátrání po dnes již obviněném,“ řekl Hulan.

Muž se k oběma činům přiznal. Nyní je obviněn z trestných činů znásilnění a hrozí mu až deset let za mřížemi.