Stalo se to půl druhé hodiny po půlnoci na tramvajové zastávce I. P. Pavlova, kde zkolabovala 40letá žena slavící svůj velký den: úspěšně absolvovala státní závěrečné zkoušky. Stres ze státnic v kombinaci s alkoholem - byť vypila jen malé množství - vykonal své. Kolemjdoucí přivolali záchranáře, jimž se ale zprvu nedařilo přivést ženu k vědomí. Pacientku proto nakládali na nosítka a chystali ji k transportu do nemocnice.

Rozruchu využila přihlížející a pokusila se utéct s kabelkou ležící ženy. Marně. Jeden z mužů sledujících dění si všiml, co se stalo, zlodějku doběhl a kabelku jí sebral. Pachatelka se mu ale vytrhla a naskočila do právě přijíždějící tramvaje. Zachráněná kabelka pak putovala do nemocnice společně se svou majitelkou.

Policistům sice případ nikdo neoznámil, ti ale přesto ihned rozjeli akci: co se stalo, zpozoroval operátor kamerového systému. Za ujíždějící podezřelou poslal hlídku - a pozorně sledoval tramvaj, ve které se vezla. Mohl proto kolegům v terénu hlásit, že na zastávce Karlovo náměstí dotyčná ještě zůstala ve voze, ale vystoupila na následující zastávce Odborů. Pak již nebyl problém 26letou ženu zadržet.

Hrozí tříletý trest

Případ se trochu protáhl, protože kriminalisté z II. obvodu potřebovali vyslechnout všechny zúčastněné. Pak ještě bylo třeba pátrat po podezřelé, která po sepsání protokolu zůstala na svobodě. Již ale vyslechla podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

„Vzhledem k bohaté trestní minulosti a také tomu, že je až do roku 2017 za krádeže v podmínce, jí v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," poznamenala Martínková. „V době, kdy ji kriminalisté zadrželi, figurovala také v celostátním pátrání jako hledaná, protože na ni soud vydal příkaz k zatčení," doplnila.