Vedle vraždy úřednice viní obžaloba Dvořáka také z útoku kyselinou sírovou na jeho bývalou kolegyni a z toho, že nastražil střelné zařízení na pronajímatelku bytu, který měl na základě soudního rozhodnutí opustit.

Dohodu o vině a trestu se státní zástupkyní Dvořák u pražského městského soudu odmítl, zástupcům médií ukazoval vztyčené prostředníčky.

Všem ženám, na které Dvořák útočil, bylo okolo 50 let. Podle kriminalistů se na nich mstil za domnělá příkoří, která mu způsobily. Mužova advokátka Soňa Adamová novinářům řekla, že dříve pracoval jako letecký konstruktér a že svou někdejší kolegyni z Aera Vodochody vnímá jako původkyni toho, že mu firma neprodloužila smlouvu. Podle obžaloby si proto na ženu loni 25. června počíhal a vychrstl jí do obličeje kyselinu, kterou si přivezl na kole v termohrnku.

Zadržení podezřelého v pražském metru.
Ten nůž je čistej stejně jako já. Agresor pobodal muže u rychlého občerstvení

Úřednice, kterou podle obžaloby zastřelil o tři dny později přímo v její kanceláři na pražských Vinohradech, muži v roce 2016 nepřiznala podporu v nezaměstnanosti a následně ho vyřadila ze seznamu zájemců o zaměstnání. Policisté ozbrojeného střelce zadrželi několik hodin po činu v centru Prahy, podle nich se ke skutku přiznal. U sebe měl pistoli, kterou podle státní zástupkyně upravil tak, aby zvýšil její účinnost. V jeho autě pak policie našla ještě brokovnici vyrobenou z instalatérské trubky.

Už po prvním útoku pátrali po Dvořákovi policisté. Hledali ho i v jeho libeňském bytě. Příbytek našli zcela zdemolovaný a počmáraný hákovými kříži. Jednoho z policistů tam lehce zranilo nastražené zařízení umístěné na dveřích komory tak, aby pronajímatelku bytu nižšího vzrůstu zasáhlo do hlavy a krku.

Z výslechu Dvořáka podle policie vyplynulo, že chtěl v páchání zločinů pokračovat, a to vůči lidem, s nimiž měl v posledních letech spory.