Muž byl otčímem dcery, a zinformovaných zdrojů jsme se dozvěděli, že se kdítěti své přítelkyně prý choval velmi dobře. „Zadržený muž se již seznámil se spisem návrhu obžaloby,“řekla Deníku Štěpánka Zenklová, mluvčí Městského státního zastupitelství vPraze.

Bývalý policista prý dívku fotografoval svým digitálním fotoaparátem a snímky si uschovával ve svém počítači. „Zatím nemáme informace, že by se snímky nakládal jinak, či je přímo rozšiřoval prostřednictvím internetu,“ sdělil našemu listu důvěryhodný policejní zdroj. Zpolicejního zdroje jsme se rovněž dozvěděli, že bývalý kriminalista, který je stíhán i za nedovolené ozbrojování, měl vnelegálním držení pistoli typu ČZ ráže 7,65 mm.

Vedoucí kriminalistů vPraze IV Josef Kalous údajně považuje bývalého policistu za pracovníka sprůměrnými výsledky. „Je to pravda. Co však není pravda, že jsem bývalého policistu propustil zporušení služební přísahy.. To může učinit jen příslušný ředitel a ten tak učinil. Můj bývalý podřízený se proti svému propuštění údajně odvolal,“ řekl Deníku Josef Kalous. Bývalému policejnímu komisaři, který měl na starosti hospodářské delikty, vpřípadě viny hrozí šestiměsíční až pětiletý pobyt ve vězení. Obvinění bylo vzneseno 7. června a muž putoval do vazby, kde pobývá do současnosti.