Muž, který vstoupil kolem půl osmé do prodejny květin v Sokolovské ulici a požádal o tři růže, měl ale jednoznačné úmysly. O kytky mu vůbec nešlo. Chtěl peníze – a o ty si také 20leté ženě řekl. Jen počkal, až odejde pro květiny do chladicího boxu. Pak udeřil!

„Vypadáte jako milá prodavačka, já vám nechci ublížit. Ale zatlačím vás do lednice, kde vás zavřu, tam vám nikdo nepomůže – a zmrznete tam. Jsem v zoufalé finanční situaci a nemám peníze. Jak to tedy uděláme?" tlumočila ve středu slova, s nimiž lupič odmítal pustit prodavačku ven, Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. Mladá žena se sice pachatele snažila přemluvit a chtěla odejít – on ji však chytil za paži a tlačil ji do chlaďáku zpět. Oběti se naštěstí podařilo vysmeknout a s voláním o pomoc utéct z prodejny. Pak se lupič zalekl a zmizel. Ztratil se směrem k Pobřežní ulici.

Po pachateli se pátrá

Lupič by ale neměl zmizet navždy. Jeho podobu zachytila bezpečnostní kamera, a tak kriminalisté doufají, že se dotyčného s pomocí veřejnosti podaří najít. Jakékoli podněty, které by při pátrání mohly pomoci, jsou vítány na lince 158.

Hledaným lupičem je neznámý muž v odhadovaném věku mezi 40 a 50 lety, vysoký asi 175 cm. „Má tmavší pleť, tmavé lehce prošedivělé vlasy, výrazné lícní kosti a zvrásněný obličej. V době přepadení byl hladce oholený a hovořil česky bez přízvuku," připomněla policistka Rösslerová známé údaje k popisu osoby. Nápadné prý také bylo, jak dotyčný zapáchal cigaretovým kouřem. V době činu měl na sobě černou bundu se žlutými pruhy, světlou mikinu a tmavé džíny.