Šest měsíců a tři dny. To je doba, kterou strávil ve vazbě Milan Čermák. V pondělí odpoledne po patnácté hodině byl propuštěn na kauci deset milionů korun.

„Ano, podali jsme do pankrácké věznice příkaz k propuštění z vazby. Městský soud ještě vyslechl Čermákovu manželku, která kauci minulý týden složila, a přezkoumával původ peněz,“ uvedl mluvčí městského soudu Petr Kulawiak. „Je to rozhodnutí soudu a nám nijak nepřísluší ho komentovat,“ vyjádřila se k propuštění mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Čermák čelí obvinění, že byl spolupachatelem krádeže století, kterou spáchal František Procházka. Ten loni v prosinci odcizil bezpečnostní agentuře G4S, kde byl zaměstnán, více než půl miliardy korun. Po Procházkovi policisté stále pátrají a je na něj vydán mezinárodní zatykač.

Čermák měl Procházkovi pomoci při krádeží tím, že údajně řídil pancéřový vůz agentury, ve kterém byly ukradené peníze vyvezeny z firmy. Policisté jej obvinili na základě pachových stop nalezených ve vozidle. „Jsou to však nepřímé důkazy, nic neprokázalo, že náš klient vozidlo řídil v době spáchání trestného činu,“ uvedl Čermákův obhájce Richard Němec.