Vzhledem k tomu, že je metro protkáno sítí kamer, nicméně detektivové mají potvrzeno, že k útoku skutečně došlo; vědí také, jak agresor vypadal (a zjistili i to, že po činu odcestoval ve směru jízdy na Háje a vystupoval ve stanici Budějovická).

Jaký byl motiv napadení? 

O motivu samotného napadení, k němuž došlo hodinu před půlnocí, ovšem kamerové záběry nevypovídají zhola nic. Přiblížit mohou pouze jeho průběh: 67letého muže zatím neznámý pachatel nejprve oslovil – a pak ho začal bít. „Způsobil mu otřes mozku, krvácivé zranění nad obočím a na zátylku," konstatoval Daněk.

Hledaný muž.

Protože se podezřelému zatím nepodařilo přijít na stopu – není ani jasné, zda po výstupu z metra odešel pěšky, anebo třeba přestupoval na autobus – policie v úterý zveřejnila kamerové záběry zachycující jeho podobu a obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli poznatky k muži z videozáznamu jsou vítány na lince 158.

Pokud se dotyčného podaří vypátrat, v případě odsouzení za ublížení na zdraví a výtržnictví by mohl být ve hře až tříletý pobyt ve vězení.

Čtěte také: Seniorku droboučký mladík neváhal vláčet po zemi