Případ prošetřují policisté z místního oddělení Zličín od dvacátého února letošního roku. Tehdy přišel krátce před polednem do stanice metra Zličín neznámý mladík, který měl zahalenou tvář a celkově byl oděn do tmavého oblečení.

"Ze záběrů bezpečnostních kamer je zřejmé, že mladík se rozhodl cestovat poměrně nestandardním způsobem. Nenastoupil totiž do ani jednoho z vagónu soupravy, ale na spřáhlo mezi ně. Už to samo osobě je porušením přepravního řádu," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Hledaný mladý muž ale tento nebezpečný způsob přepravy nezvolil pro nic za nic. Na spřáhle totiž cestoval proto, aby mohl posprejovat z vnější strany jeden z vagónů. A to se mu nakonec i povedlo.

Policie žádá o pomoc při pátrání

Tímto riskantním způsobem docestoval do stanice metra Stodůlky. Během cesty se mu podařilo vytvořit obrazec o velikosti 5 m2. Poté přestoupil do soupravy, která jela opačným směrem, a vrátil se zpět do stanice Zličín. Tentokrát už cestoval uvnitř vagónu, jako běžný občan. Po vystoupení ze soupravy odešel tento samozvaný umělec neznámo kam.

"Jelikož hledaný způsobil tímto svým jednáním škodu v řádu několika tisíc korun, prošetřují policisté popsanou událost pro podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerství. Mladíkovi tak v případě vypátrání, zadržení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," doplnil mluvčí.

"Nicméně dotyčného se zatím dostupnými prostředky vypátrat nepodařilo, a proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo mladíka poznává, zná jeho totožnost, nebo jeho místo pohybu či pobytu, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal o pomoc veřejnost Hulan.