K dopadení pachatelů, kteří se na místě činu objevili kolem sedmé večer, prozatím nepřispěly ani stopy zanechané ve sněhu, ani záznam venkovní bezpečností kamery, zpovzdálí zachycující jejich příchod i následný útěk. Policisté ale věří, že by pátrání mohly posunout kupředu poznatky získané od veřejnosti.

Po příjezdu k místu činu šli pachatelé rovnou na věc, vyplývá z informací Jany Rösslerové z ředitelství pražské policie. „Dva neznámí muži zaparkovali červené vozidlo Škoda Octavia sedan u nedalekého plotu a namířili si to přímo ke vstupním dveřím firmy. Neuzamčené vstupní dveře otevřeli, poté takzvaně vyháčkovali další zabouchnuté dveře a vešli do kanceláře asistentky logistiky," přiblížila policistka získané informace.

…a kvapem pryč

Uvnitř pachatelé popadli příruční pokladnu s 30 tisíci a notebook v hodnotě asi 20 tisíc korun – a pakovali se pryč. „Z místa kvapem odešli k zaparkované octavii a odjeli směrem do ulice F. V. Veselého," doplnila Rösslerová informace získané ze záběrů, které policistům předal bezpečnostní poradce firmy.

Pokud se podezřelé podaří dopadnout a následně prokázat vinu před soudem, hrozí jim za krádež až dvouletý pobyt ve vězení. Policisté doufají, že by při hledání pachatelů mohly pomoci i poznatky získané od veřejnosti, které policie přijme na bezplatné tísňové lince 158.

„Muži jsou vysocí mezi 170 až 180 centimetry, sportovní postavy. Oblečeni byli do zimních péřových bund tmavé barvy a džínů. Na hlavách měli tmavé čepice s kšiltem," doplnila Rösslerová.