Podle obžaloby i vlastního přiznání zaútočil ve Vršovicích na svou dívku. Proč jí letos 13. května před 10. hodinu na křižovatce ulic Oblouková a Přípotoční v hádce zasadil nožíkem, který neustále nosil u sebe, dvacet krvácejících ran, nedokázal soudu uspokojivě vysvětlit.

Faktem je, že tři dny před činem navštívil psychiatričku a svěřoval se jí se svými problémy. Připadá si prý špatný, nemá motivaci cokoli dělat ani chodit do práce, baví ho jedině počítačové hry. A jediný, na kom mu záleží, je jeho „jeho holka“, o niž má strach… Možná v souvislosti s tím, že se demonstrativně pořezala žiletkou na ruce. Také on měl ale za sebou sebepoškozování – stejným nožíkem, jímž poté málem vraždil, se pořezal na krku.

Útok bývalého přítele, který po činu sám zavolal záchranku a počkal na policisty, nedokáže pochopit ani zraněná dívka. Odmítla, že by ho opakovaně nabádala, aby ji zabil, jak naznačoval obžalovaný. Vysvětlila, že onen den – v pátek třináctého – měla obavy jít do školy, a tak se vypravila na gynekologii, kam stejně potřebovala zajít. Přítel ji doprovázel. Co se stalo před domem s ordinací, si prý nevybavuje; na hádku si nevzpomíná.

Pobodaná nicméně potvrdila svědectví, podle nichž útočníkovi, jenž ji zraňoval, říkala, že ho miluje. „Asi jsem se ho bála a myslela jsem, že mě nechá,“ vypověděla u soudu dívka sedící ve vedlejší místnosti, již předsedkyně senátu Silvie Slepičková vyslýchala pomocí komunikačního zařízení. Prohlásila také, že si z úroku pamatuje až jeho závěr: „Předchozí rány do břicha a zad jsem si neuvědomovala; až ty rány do krku.“

Z jednací síně se k ní obrátil i obžalovaný. „Moc mě mrzí, co se stalo, a omlouvám se ti. Vždycky jsem tě měl rád nebo miloval. Promiň,“ prohlásil.

Verdikt soudu by soudkyně Slepičková mohla vynést již v úterý. Obžalovanému hrozí až 18 let vězení.