Nehoda se stala v prosinci 2014 na Smíchově. Soudského nejprve Městský soud v Praze osvobodil kvůli nedostatku důkazů a dal mu jen pokutu za řízení pod vlivem alkoholu. Podle Vrchního soudu v Praze je však Soudského vina jednoznačně prokázána.

Soudský popíjel na firemním večírku

Za pokus o těžké ublížení na zdraví hrozil muži až dvanáctiletý trest. Odvolací senát uložil podmíněný trest zejména proto, že nehoda neměla nevratné následky. Odvolací senát Soudskému uložil kromě podmínky i pětiletý zákaz řízení, poškozené odkázal s nárokem na náhradu škody na civilní soud.

Soudský podle verdiktu v prosinci 2014 nejprve popíjel na firemním večírku. Podle výpovědí svědků se při odjezdu pohádal se skupinkou chodců na křižovatce ulicí Zborovská a náměstí 14. října.

Obžalovaný popíral vinu 

Poté podle obžaloby zacouval a rychle se rozjel směrem k přechodu. Přitom srazil pár, který chtěl přejít silnici. Sraženým lidem nepomohl a od nehody ujel, muž i žena skončili v nemocnici s těžkými zraněními.

Soudský vinu popíral, v minulosti řekl, že si z večera nic nepamatuje, nicméně že na místě v době nehody vůbec nebyl. Podle vrchního soudu je ale nepravděpodobné, že by se na místě nehody nacházel ve stejný čas automobil stejného typu, jako měl obžalovaný.

Čtěte také: Vrchní soud potvrdil tresty vězení za karuselové podvody