Personál jednoho z obchodů v Ječné ulici při odchodu z práce zřejmě nepozorně zajistil dveře. Prodavač prý sice otočil klíčem v zámku, ale dveře pravděpodobně nebyly dovřeny do futer. Bylo tak sice zamčeno, ale otevřeno.

Odnesl zboží za skoro dvacet tisíc

Na rozdíl od zaměstnance obchodu, si dva náhodně kolemjdoucí muži tohoto nedopatření všimli. Nejprve zkusili zda jsou dveře opravdu otevřené a když zjistili, že ano, vydali se na průzkum. Velmi důkladný. Nejen že prohlédli vystavené zboží, ale neodpustili si ani návštěvu zázemí prodejny. V tomto okamžiku, ale zatím alespoň nic neodcizili a krám opustili.

Jeden z mužů se ale později do obchodu vrátil. Paměť mu zřejmě sloužila dobře, protože během několika desítek vteřin sebral z výstavních regálů zboží za skoro dvacet tisíc korun a vzápětí zmizel neznámo kam.

Ačkoli vyšetřovatelé disponují záběry z bezpečnostních kamer, nenechavce se jim zatím vypátrat a zadržet nepodařilo. Žádají proto veřejnost o pomoc při pátrání po obou mužích. Informace policisté uvítají na lince tísňového volání 158.