Potvrzuje to Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Muž od samého začátku sice s policisty spolupracoval, nicméně po celou dobu kontroly byl značně nervózní až neklidný, znatelně se potil a při konverzaci koktal,“ připomněl v úterý policista.

Záhy vyšlo najevo, co je příčinou cyklistova neklidu. Ukázalo se, že jde o konzumenta drog, které má právě v batohu slušnou zásobu pervitinu. Konkrétně šest psaníček s bílou krystalickou látkou – a nadto ještě igelitový pytlík s dvanácti gramy drogy. Večer si totiž nakoupil zásoby – a zjevně nešetřil. „U kontrolovaného bylo zajištěno téměř dvacet gramů drogy,“ zapsali policisté do protokolu. Nyní budou zjišťovat, zda tohle všechno měl jen pro vlastní potřebu – jak sám tvrdí vyšetřovatelům – nebo se jedná o dealera.

Muž, který byl pro drogové delikty stíhán už v minulosti, je nyní znovu podezřelý z nedovoleného nakládání s omamnými látkami. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až pět let v kriminále. Zda by tento čas byl obdobím nucené abstinence, ale zůstává otázkou. Není totiž tajemstvím, že narkotika si najdou cestu i za brány věznic…