Akce s názvem Spořitelna se policejním složkám povedla. Byl to pro oba muže náhlý moment překvapení, kdy se nezmohli na nic. Třicetiletý lupič jel zrovna v koloně vozidel, když z auta jedoucího v protisměru vyskákali členové „zásahovky“ se samopaly. Jeden z nich rozbil přední okno, druhý zločince vytáhl z auta a nasadil mu pouta. Při domovní prohlídce u něj policie našla tři plynové pistole.

Mladšího pachatele překvapili muži zákona v civilu s policejními páskami na rukávu na autobusové zastávce. Při prohlídce se přiznal, že má u sebe nůž. Spoutaného s rukama za zády devatenáctiletého mladíka pak odvlekli pryč.

„Po zadržení oba muži skončili na služebně, kde se k loupeži přiznali a kriminalisté s nimi zahájili trestní stíhání pro trestný čin loupež. Starší z dvojice byl v minulosti odsouzen k pětiletému trestu odnětí svobody za sérii loupeží a v tuto chvíli byl na svobodě na podmínku,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Jan Daněk. Staršího muže soud poslal do vazby, ten mladší dosud trestán nebyl a je stíhán na svobodě.