Do Braunerovy ulice v Libni je přivolal svědek nejprve kvůli podezření, že vidí vykradače aut. Podezřelý mladík totiž nápadně obcházel zaparkované vozy. Když hlídka dorazila, oznamovatel už ale měl nové zprávy.

Obchůzkou se prý muž přesvědčil, že v ulici nikdo není - načež začal sprejovat na fasádu jednoho z domů. Pak utekl na nedalekou ubytovnu pro sociálně slabé, kam se bez problémů dostal pomocí přístupového kódu. Strážníci uvnitř vypátrali 20letého muže, který se po chvíli k činu doznal.

Mladík prchal do Modřanské rokle

close Sprejerské řádění. Na snímku výtvor z Prahy 12 - Modřan. zoom_in Pro změnu informace od kolegy z řad městské policie předcházela zadržení mladého sprejera v Modřanech. Tam byl na Sofijském náměstí spatřen výtečník v kraťasech, který nastříkal nápis na dřevěný prodejní stánek, načež utekl směrem k tramvajové zastávce Poliklinika Modřany.

Hlídky pročesávající okolí si všimly běžících mladíka, který poté, co zmerčil strážníky, začal vysloveně prchat. Dal se na útěk do Modřanské rokle. K jeho dostižení pomohlo, že v lese zakopl o větev a upadl; i pak se ale ještě snažil zmizet. Neúspěšně. Strážník, který původně viděl sprejera při činu, posléze potvrdil: ano, to je on.