„Paradoxní je, že oba delikty, kvůli kterým se snažila ujet řídila pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění jsou přestupkového charakteru, takže by řidičce, pokud by na Václaváku zastavila, hrozila pokuta ve správním řízení," poznamenal Hulan.

Řidička původem z Chorvatska ale nezastavila; začala ujíždět. A situace se vyvinula dramaticky. Stalo se to přesně v šest ráno, kdy policisté chtěli ve spodní části zkontrolovat černý VW Golf. Důvod? Vjezd na pěší zónu bez povolení. Slečna za volantem ale na signál  k zastavení nereagovala. Tedy reagovala, avšak přesně opačným způsobem.

„Policistu objela a začala ujíždět vysokou rychlostí," konstatoval Hulan s tím, že se rozpoutala honička centrem metropole: blikající modré majáky pronásledovaly černý golf ulicemi Krakovská, Žitná, Odborů, Myslíkova, dále po Masarykově a Rašínově nábřeží až do ulice Jeremenkova. Uprchlice uháněla červená nečervená; neváhala ani jet po tramvajovém pásu.

Stíhací jízdu ukončila až bouračka. Právě v Jeremenkově ulici. „Řidička se chtěla prudce otočit přes zvýšený středový pás do protisměru, což se jí nepovedlo  a narazila do sloupu veřejného osvětlení," přiblížil Hulan neslavný konec honičky. Vlastně o konec ještě nešlo… Alespoň o tom byla přesvědčena prchající cizinka, snažící se uniknout i za situace, kdy dopraváci vystoupili ze svého auta a kráčeli k nabouranému golfu. Žena se proti  nim prudce rozjela  a kdyby byli v poslední chvíli neuskočili, klidně by je přejela!

Ani to, že svým autem zaútočila na zakročující policisty znovu připomeňme, že to udělala jen proto, aby se vyhnula pokutě za to, že jela bez papírů a měla mírně upito  ale divoké jezdkyni nepomohlo. Sice unikla, ale nedostala se daleko. Už po pár desítkách metrů zajela do uzavřeného dvora.  A spadla klec. Odtud už nebylo úniku.