Naštěstí se nikomu nic nestalo. Střelec použil plynovou pistoli, což je zbraň volně k mání i pro každého, kdo nevlastní zbrojní průkaz – a navíc pálil do vzduchu. Jen pro výstrahu.

Po hádce začal střílet

Výstřely se ve Vodičkově ulici ozvaly deset minut po čtvrté hodině – poté, co se mezi čtveřicí mužů rozpoutal incident na tramvajové zastávce Václavské náměstí. Pranici ukončily výstřely. Podle policejního šetření jeden z aktérů vypálil několik ran na svoji obranu, načež trojice útočníků utekla. Po několika minutách ji ale přivolaní policisté nalezli v podchodu u stanice metra Muzeum. Na policejní služebně v Krakovské ulici tak zakrátko skončili všichni čtyři aktéři hlučného incidentu, který vyvolal značnou pozornost pozdních nočních chodců.

Událost policisté nadále prošetřují. Snaží se zmapovat nejen samotný průběh násilného konfliktu, ale zajímají se i to, co mu předcházelo. Vyhodnocují při tom nejenom výpovědi účastníků incidentu, ale i dostupná svědectví a záběry z kamerového systému.

Policisté předpokládají, že definitivně jasno budou mít až za několik dní. Prozatím ale soudí, že šlo o jednání přestupkového charakteru a nikdo z aktérů nočního rozruchu nebude obviněn ze spáchání trestného činu. Možnost přísnějšího pohledu na věc nicméně vyšetřovatelé v neděli nevyloučili. „V případě zjištění skutečností opravňujících k zahájení úkonů trestního řízení bude věc překvalifikována na trestný čin,“ vysvětlili s tím, že rozhodující budou právě výpovědi svědků a záběry kamerového systému.

(zw)