Případ se odehrál v pátek 6. října v jednom z bytů v ulici Na Křivce v Praze 10. Neznámý muž se otevřenými balkonovými dveřmi dostal do bytu, kde začal krást. Na chodbě však byla majitelka, která se s ním střetla. 

To zloději nevadilo a na čtyřiačtyřicetiletou ženu zaútočil. „Opakovaně ji udeřil do hlavy a především do obličeje. Posléze poškozenou strhl na pohovku a za nepřestávajícího bití se ji pokusil znásilnit, napadená se však po celou dobu bránila a křičela o pomoc," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Napadené se však podařilo vzít tyč od vysavače, který stál u pohovky a pachatele udeřila trubkou do hlavy. Ženě se nakonec podařilo utéct a muž i s odcizenými věcmi uprchl pryč. „Muž z bytu odcizil kabelku s peněženkou, finanční hotovostí, platebními kartami, doklady a notebook," upřesnila Kropáčová.

Ilustrační foto
Na webech nabízeli sexuální služby za peníze. Osm lidí je obviněno z kuplířství

Kriminalisté případ vyšetřují jako podezření z trestného činu krádež, znásilnění a neoprávnění opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí až pět let odnětí svobody. 

Policisté se zároveň obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při indetifikování muže. „V případě, že poznáváte muže na identikitu, informace prosím předejte na linku 158," dodala Kropáčová.

Popis: Jedná se o muže ve věku kolem třiceti až pětatřiceti lety, vysokého přibližně 170 cm, střední postavy. Hledaný měl snědou pleť, kulatý obličej, pleš, tmavé oči, silnější obočí. Na sobě měl tmavou bundu, šedé tričko, černé kalhoty s opaskem s kovovou přezkou ve tvaru čtverce šedé barvy a mluvil s romským přízvukem.