Čtyřiadvacetiletý muž, který střelbou poškodil část zabezpečovacího zařízení na železniční trati v Praze, nejednal úmyslně, ale z nedbalosti. Je proto podezřelý z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a poškození cizí věci, v případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení, uvedl ve středu 3. května na dotaz mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Vyšetřovatelé Správy železnic na zabezpečovacím zařízení objevili jedenáct průstřelů a současně na místě přistihli podezřelého, kterého předali policii.

„Dnešní zastavení provozu mezi pražskými Vysočany a Horními Počernicemi způsobil bezprecedentní čin. Celkem jedenáct průstřelů objevili vyšetřovatelé dnešní mimořádné události na objektu zabezpečovacího zařízení, který se nachází v předmětném úseku. Střelba měla za následek poškození technologie a výpadek zabezpečovacího zařízení," sdělil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Podezřelého ze střelby, kterého na místě přistihli, předali spolu s vyšetřováním případu policii.

Mladý muž  střílel vzduchovkou na terč, a přitom zasáhl i laminátovou buňku se zabezpečovacím zařízením. Způsobená škoda činí podle prvních odhadů zhruba 20 tisíc korun.

Trať do Horních Počernic se podařilo zprovoznit před 19. hodinou. „Vyšetřování události však zatím pokračuje. Teprve poté bude možné přistoupit k opravě zařízení a provoz obnovit zcela bez omezení," dodal Gavenda.

Několik regionálních spojů bylo kvůli incidentu po 17. hodině odřeknuto, rychlíky jezdily odklonem, informovaly České dráhy na webu.