Když majitel vykradeného domu nahlašoval krádež policii, sdělil jim, že se mu podařilo lokalizovat chytré hodinky na Nádražní ulici na Smíchově, kde se nachází i obchod, který se zabývá výkupem a prodejem elektroniky. Policisté se tedy domnívali, že se ukradené věci pachatel snaží prodat právě tam.

„Když hlídka dorazila na místo, v obchodě ani před ním se už nikdo nenacházel. Signál z hodinek ale neutichl, přesunul se do prostoru budov v Radlické ulici. Policisté tak začali prohledávat nejen systém budov, ale i jejich sklepení, kde se čas od času zdržují bezdomovci,“ popsal situaci policejní mluvčí Jan Rybanský.

V jedné z místností našli dva muže, kteří tvrdili, že s loupeží rozhodně nemají nic společného a nic kradeného u sebe nemají. Avšak v ten moment poškozený majitel domu prozvonil přes telefon své hodinky a ty začaly vyzvánět na ruce jednoho z mužů.

Podezřelého tedy policie zadržela a odvezla ho na policejní stanici. Během zadržení muž odevzdal policii i další věci pocházející z vykradeného rodinného domu.

Vyšetřovaný muž je podezřelý z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody a hrozí mu až dvouletý trest pobytu za mřížemi.