Incident se odehrál 5. března hodinu po půlnoci v Řehořově ulici v Praze. Než přijela policie na místo, útočníci z místa činu utekli.

„Na místo vyrazili také kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu, kteří zajistili stopy, kamerové záznamy a vyslechli osoby na místě činu. Na základě šetření k události, vyhodnocením poznatků a zajištěných záznamů získali policisté informace, které je přivedly na stopu dvojice podezřelých,“ sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Zadržet se je povedlo po čtyřech dnech od napadení. Protože se kriminalisté obávali, že jsou muži ozbrojeni a při zákroku by mohli klást odpor, povolali si na pomoc k zadržení zásahovou jednotku.

Zadržení zdrogovaného cizince v prostorách hotelu ve Stroupežnického ulici v Praze 5.
Zdrogovaný a nepříčetný. Muž vnikl do hotelu, strážníka napadl kovovými tyčemi

„Oba muži tak skončili v poutech a po provedení dalších úkonů jim bylo sděleno obvinění pro trestný čin výtržnictví, jeden z nich byl navíc obviněn za trestný čin těžké ublížení na zdraví a je stíhán vazebně,“ dodal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Kriminalisté prosí další osoby, které mohly být svědky události, aby se ozvali na linku 158 nebo se osobně dostavily na kteroukoli policejní služebnu.