„Podle prvotních zjištění mohlo k úmrtí dojít po předchozí rozepři s partnerem, který byl zadržen. Nyní čekáme na výsledek soudní pitvy,“ shrnul Daněk Deníku prozatím známá fakta. S tím, že podle závěrů patologů rozhodnou kriminalisté o dalším postupu.

Ruch na sídlišti, který nastal o volném dni s příznivým počasím, kdy ještě bylo hodně lidí venku, neunikl pozornosti okolí. Deníku to potvrdila žena ze sousedství.

„Já se někdy před sedmou vracela z procházky a koukám jako blázen: před barákem dvě auta hasičů, stála tam i sanitka, pak ještě menší auto záchranářů a policisté,“ vypočetla.

Ilustrační foto
Útočník na Andělu pobodal muže, museli ho resuscitovat. Podezřelý byl zadržen

„U prostředního vchodu pak dlouho ležela nosítka ze sanitky. Pak hasili odjeli a přijížděla další auta policistů – což už bylo jasné, že to není dobré. Dál už jsem ale neviděla nic: přišel pan policajt a nelíbilo se mu, že stojíme koukáme, co se děje. Jen ještě vím, že někdo, kdo se díval také, povídal, že se něco stalo nějaké paní,“ doplnila svědkyně smutných prvomájových událostí.

Jiné žena poznamenala: „Teď je doba mezi dvěma zatměními, to bývá vždycky složité. Nejenom tady – já večer viděla blýskat modré majáky i o ulici níž.“