Podle informací Deníku jsou obětí dvaatřicetiletý otec a jeho dvouměsíční dcera. Muž pocházel z okresu Mělník a před několika lety se s rodinou přestěhoval z Kralupska do pražských Klánovic. Kromě dcery měl s partnerkou i staršího syna.

Od pátečního odpoledne policisté mimo jiné ohledávají místo činu, vyhodnocují zajištěné stopy a kamerové záznamy. Zároveň kontrolují domy a vytipované objekty s cílem odhalit a dopadnout podezřelou osobu. Podle zdrojů iDNES.cz policisté prověřují ubytovny a cizince.

Kriminalisté také požádali motoristy, kteří projížděli v pátek mezi 7. a 17. hodinou okolím Klánovického lesa a měli zapnuté palubní kamery, aby jim poskytli případné videozáznamy. Veškeré informace k případu přijmou policisté telefonním čísle 731 553 135 nebo prostřednictvím e-mailu krpa.skpv.ook.podatelna@pcr.cz.

„Vzhledem ke skutečnosti, že jedním se zavražděných je dítě, nelze v tomto smyslu poskytovat podrobnější informace,“ uvedla policie na sociální síti X

Policisté našli dvě těla poté, co svědkyně kolem patnácté hodiny ohlásila na tísňovou linku, že uslyšela výstřely. Podle svého vyjádření pro server iDNES.cz byla v okamžiku střelby asi dvě stě metrů od obětí. "Přišlo mi to, jako když někdo pouští dělbuchy, ale bylo mi divné, proč by to dělal v lese. Šla jsem dál a viděla jsem, že vedle dubu u lesní cesty stojí kočárek," uvedla s tím, že když se přiblížila na zruba padesát metrů, uviděla asi dva metry od kočárku ležící tělo. 

V Klánovicích se podle informací Deníku takřka zastavil život, lidé mají strach a raději neopouští své domovy. Údajně byly zrušeny i některé předvánoční akce.

Případ převzali kriminalisté z 1. oddělení kriminálky pražského policejního ředitelství. Členové mordparty nevyšetřují v Klánovickém lese poprvé, v roce 2014 zde lidé objevili ohořelé tělo a příslušníci 1. oddělení později z vraždy usvědčili tehdy 50letého Oldřicha Konráda. Ten zastřelil a posléze zapálil 33letého cizince. Bál se totiž, že oběť najde jeho lup, který si v Klánovickém lese schovával. U soudu dostal Konrád za vraždu 25 let.