Tento týden by podle Maříkové měl soud vyslechnout znalce a také jednu svědkyni, případně doplnit další důkazy. Zatím není jasné, zda bude alespoň část jednání veřejná, podle mluvčí ale lze předpokládat, že kvůli ochraně poškozených bude minimálně znalce soud vyslýchat za zavřenými dveřmi.

V úterý pak předsedkyně senátu počítá s přednesením závěrečných řečí, rozhodnutí by tedy soud mohl vynést 2. listopadu. Na všechna nařízená jednání bude soud vydávat vstupenky.

Dominik Feri u soudu ve čtvrtek 16. února
Případ Dominika Feriho: Soud za zavřenými dveřmi vyslýchal poškozené

Státní zástupkyně v obžalobě popisuje tři skutky, dva z roku 2016 a třetí z roku 2018. Ve dvou případech viní Feriho ze znásilnění, ve třetím z pokusu o znásilnění. Bývalému poslanci hrozí podle trestního zákoníku až desetileté vězení, obžaloba totiž tvrdí, že se jednoho ze skutků dopustil na tehdy sedmnáctileté dívce.

Feri opakovaně odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí či zneužil něčí bezbrannosti. K intimnostem podle něj docházelo se souhlasem dívek.

Obvodní soud se případem začal zabývat letos v únoru, další jednání se uskutečnila v dubnu. Vyslechl Feriho, vypovídali také znalci, svědci a poškozené dívky. Z většiny jednání byla kvůli ochraně poškozených vyloučena veřejnost.