Incident se odehrál 1. listopadu 2022 v parku ve Slévačské ulici na Černém Mostě v Praze 9. 

Obžalovaný se cítí nevinen. Uvedl, že v okolí jeho zahradního domku neustále běhaly děti, úmyslně dělaly hluk, vykřikovaly nadávky a házely mu předměty na dům. 

Web Novinky.cz uvedl, že muž podle obžaloby za polootevřenými dveřmi zamířil vzduchovkou ráže 4,5mm na hruď nezletilého chlapce a vystřelil. Třináctiletého chlapce zasáhl do dolního okraje hrudního koše. Diabolka naštěstí nepronikla do břišní dutiny.

Muž vypověděl, že si myslel, že se děti chtějí dostat na jeho pozemek a proto tedy vystřelil, aby je jen postrašil a upozornil je tím na to, že na pozemku někdo je. Podle svých slov neměl tedy v úmyslu chlapce postřelit. 

"Na pomoc chlapci ihned vyrazila posádka záchranářů společně s lékařem a inspektorem. Zajistili žilní vstup, doplnili tekutiny, podali léky na bolest a provedli ošetření rány. Hoch byl následně při vědomí transportován do Motolské nemocnice," sdělila mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Policie a místě zadržela dva muže. Jeden z nich se později k činu přiznal a byla mu odebrána zbraň, kterou střílel.

Policejní vyšetřování střelby na chlapce v parku ve Slévačské ulici na Černém Mostě v Praze | Video: Deník/Radek Cihla

Sedmašedesátiletý muž byl stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu za trestný čin ublížení na zdraví hrozí, výtržnictví a nedovolené ozbrojování až 5 let odnětí svobody.