Ladislav Vrabel avizoval, že se proti rozsudku dovolá k Nejvyššímu soudu. "Jsem odsouzený za to, že jsem kritizoval naši vládu," prohlásil. Státní zástupce Aleš Cimbala je s verdiktem spokojen. Novinářům řekl, že rozhodně nešlo o politický proces. "Nelze se dopouštět toho, že někdo informaci, která je zcela zřejmě nepravdivá, bude vydávat za určitou pravdu, a tím se bude snažit působit na širokou veřejnost," řekl. Vrabelovo jednání bylo podle něj trestné. 

Vrabel již v září tohoto roku neuspěl s námitkou o podjatosti proti soudci, který rozhodoval o jeho kauze. „Ve věci bylo dne 12. září 2023 rozhodnuto, že JUDr. Lukáš Svrček není vyloučen z vykonávání úkonů trestního řízení ve věci obžalovaného Ladislava Vrabela. Spis se v současné chvíli nachází u Městského soudu v Praze," uvedla v září mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Eva Švíglerová.

Během setkání se svými příznivci zároveň uvedl, že chce založit novou politickou stranu s názvem Česká republika na 1. místě. Do jednací místnosti poté vcházel za jejich potlesku. Od soudu nakonec odešel se zrušeným podmíněným trestem. Musí však zaplatit deset tisíc korun.

Ladislav Vrábel - Demonstrace za odvolání vlády premiéra Petra Fialy (ODS), 12. října 2022, Praha.
Soud opět uložil Vrabelovi za šíření poplašné zprávy podmíněný trest

Ve videu, které na youtube a facebooku viděly tisíce lidí, Vrabel loni v listopadu uvedl, že česká vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi. Ruská strana pak bude podle Vrabela útok opětovat a nukleární zbraně pošle na ČR. Kategoricky prohlášená nepravdivá informace mohla podle obžaloby vyvolat poplach u lidí, kteří muže sledují na sociálních sítích.

Vrabel je nyní stíhán za dotační podvod. Podle kriminalistů neoprávněně čerpal podporu pro své firmy v období koronavirové pandemie a způsobil škodu 1,7 milionu korun. Vrabelův obhájce Radek Suchý ČTK sdělil, že obvinění považuje za nesmyslné.

Vrabel zorganizoval loni 17. listopadu pochod k budově České televize (ČT) v Praze na Kavčích horách. Požadoval, aby mohl v televizi vystoupit s projevem. Televize to předtím odmítla. Na demonstraci zaznívala vedle kritiky obsahu zpravodajství ČT i kritika vlády. Vrabel organizoval protivládní protesty i dřív, na demonstraci 28. října se podle odhadů policie sešly nižší desítky tisíc lidí.

Letos stanul i před insolvenčním soudem. Podle insolvenčního správce Vrabel dluží 2,6 milionu korun, za 17 měsíců oddlužení splatil 0,5 procenta dlužné sumy. Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil v únoru na Vrabelův majetek konkurz.