Feri nechtěl dnešní hlavní líčení komentovat. "Já to dneska nebudu komentovat, soud je s vyloučenou veřejností, tak bych to rád respektoval," řekl ráno novinářům. Vyjádřit se nechtěl ani po skončení jednání.

Státní zástupkyně Petra Gřivnová v obžalobě popisuje tři skutky. První se podle ní stal v noci na 25. března 2016 ve Feriho bytě v Praze 3. Feri se podle žalobkyně pokoušel tehdy nezletilou dívku líbat a sahat na ni, ačkoli mu dávala najevo, že si s ním intimní kontakt nepřeje.

Feri jí údajně poté začal říkat, že je nevyspělá a přemlouval ji k intimnostem. Obžaloba tvrdí, že když chtěla dívka z bytu odejít, nabídl jí Feri nealkoholický nápoj, po jehož požití se dostala do stavu "částečné ztráty vědomí". Feri pak s dívkou podle spisu mimo jiné prováděl orální sex.

Druhý skutek se podle žalobkyně stal v listopadu 2016, opět ve Feriho bytě. S touto ženou měl Feri podle obžaloby pohlavní styk, a to přes její nesouhlas. Třetí incident se stal podle žalobkyně na konci února 2018, kdy si Feri pozval do Poslanecké sněmovny ženu kvůli možné pozici stážistky. Feri ji podle obžaloby v kuchyňce začal osahávat, snažil se ji líbat a ignoroval její nesouhlas. Dívce se podařilo odejít, státní zástupkyně proto skutek kvalifikuje jako pokus o znásilnění.

Soudkyně Lenka Hájková dnes přečetla dvě výpovědi svědků z přípravného řízení ke druhému skutku. První vypověděl, že v daný večer nic nepřístojného neviděl, Feri se prý s dívkou líbal, další den mu prý Feri vyprávěl, že měl sex. Druhá svědkyně policii řekla, že šlo o normální večírek, Feri ji údajně v jednu chvíli začal líbat, ona ho ale zastavila.

Její kamarádka, která v řízení figuruje jako poškozená, pak zůstala s Ferim sama, další události proto zná z jejího vyprávění. Z první výpovědi podle Feriho vyplývá, že styk s dívkou byl konsenzuální. U druhé je podle něj rozpor mezi tím, jak o večeru vypráví svědkyně a jak poškozená.

Hájková četla i výpověď matky třetí poškozené, která policii popsala, jak jí dcera volala a událost jí popsala. Feri reagoval, že ve výpovědi jsou časové rozpory, podle něj je také zvláštní, že dívka po popisovaném incidentu na stáž v Poslanecké sněmovně nastoupila.

Feri už v únoru u soudu odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí či zneužil něčí bezbrannosti. K intimnostem podle něj došlo se souhlasem dívek. Soudkyně dnes také přečetla znalecký posudek, podle kterého Feri netrpí žádnou poruchou ani parafilií. Znalci u něj nezjistili ani sklon ke zneužívání návykových látek nebo alkoholu.

Server Alarm dnes uvedl, že ženy z případů, které policie odložila, se obrátily na Vrchní státní zastupitelství v Praze a také na Ústavní soud. Informaci novinářům potvrdila právní zástupkyně poškozených Adéla Hořejší. Ženy podle ní mimo jiné nesouhlasí s právním posouzením případů.