"Je zřejmé, že v rámci výpovědi znalců budou probírány velmi citlivé údaje týkající se hodnocení osobnosti obou poškozených, týkající se jejich duševního zdraví, a vyloučení veřejnosti je tudíž odůvodněno důležitým zájmem poškozených na ochraně jejich osobnostních práv. Lze souhlasit s tím, že tento zájem převažuje nad zájmem na veřejnosti hlavního líčení," konstatovala soudkyně Lenka Hájková.

Státní zástupkyně a zástupkyně poškozených dívek požadovaly vyloučení veřejnosti i na odpolední výslech svědkyně, která by měla vypovídat o své stáži v Poslanecké sněmovně a o tom, jak se k ní a k jedné z poškozených Feri choval. "Důvody pro vyloučení veřejnosti po dobu výslechu této svědkyně nejsou splněny (…). Lze předpokládat i určité citlivé údaje, ale ne natolik citlivé, aby odůvodňovaly vyloučení veřejnosti," rozhodla soudkyně.

Projednávání případu bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho.
Případ exposlance Dominika Feriho. Soud by mohl rozhodnout příští týden

Obžaloba popisuje tři skutky. První se podle státní zástupkyně stal v březnu 2016 ve Feriho bytě. Feri se podle žalobkyně pokoušel tehdy sedmnáctiletou dívku líbat a sahat na ni, ačkoli mu dávala najevo, že si s ním intimní kontakt nepřeje. Žalobkyně tvrdí, že když chtěla dívka z bytu odejít, nabídl jí Feri nealkoholický nápoj, po jehož požití se dostala do stavu "částečné ztráty vědomí". Feri pak s dívkou podle spisu měl mimo jiné orální sex.

Druhý skutek se podle žalobkyně stal v listopadu 2016, opět v bytě v Praze 3. S touto ženou měl Feri podle obžaloby pohlavní styk, a to přes její nesouhlas. Třetí incident se stal podle obžaloby na konci února 2018, kdy si Feri pozval do Poslanecké sněmovny ženu kvůli možné pozici stážistky. Feri ji podle obžaloby v kuchyňce začal osahávat, snažil se ji líbat a ignoroval její nesouhlas. Následně se ji znovu pokoušel líbat ve výtahu. Dívce se podařilo odejít, státní zástupkyně proto skutek kvalifikuje jako pokus o znásilnění.

Projednávání případu bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho.
Nic jsem jí do pití nehodil, hájí se Feri. Hlavní líčení se odročuje na červenec

Feri obžalobu v minulosti opakovaně popřel, odmítl, že by se dopustil jakéhokoli sexuálního násilí nebo zneužil něčí bezbrannosti. Důrazně nesouhlasil s tím, že by někomu podal jakoukoli omamnou látku. Ve svých dřívějších vyjádřeních před soudem poukazoval například na údajné rozpory ve výpovědích dívek a svědků, které podle něj dokazují, že tvrzení žalobkyně nejsou pravdivá.