K napadení došlo při jízdě metra ze stanice Prosek na Střížkov. Osmapadesátiletý agresor několikrát bodnul sedmatřicetiletého muže, kterého následně vyhodil i s taškou ze soupravy. 

Policisté muže ihned zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu za což mu hrozil až osmnáctiletý trest odnětí svobody. 

Předseda trestního senátu Tome Frankič v odůvodnění rozsudku připomněl, že zranění pobodaného muže bezprostředně ohrožovalo na životě, bez lékařské pomoci by zemřel. Odmítl Felcmanovu obhajobu, podle které se bránil útoku, vyvrátily ji podle něj nejen svědecké výpovědi, ale také znalecký posudek, podle kterého by bodná zranění nemohla vzniknout omylem.

Napadení v pražském metru: záběry ve stanici Střížkov.
Pokus o vraždu v pražském metru: agresor pobodal v poledne cestujícího

Státní zástupkyně Barbora Kvášová Felcmanovi navrhovala trest okolo deseti let vězení, proti rozsudku odvolání nepodala. Felcmanův obhájce v závěrečné řeči tvrdil, že jde v případu o nutnou obranu a jeho klient by měl být obžaloby zproštěn. Felcman už v červnu při zahájení hlavního líčení prohlásil, že s obžalobou nesouhlasí a nožem kolem sebe jen máchal, aby druhého muže zastrašil.

Napadený muž po Felcmanovi požaduje jako bolestné 50.000 korun, za nemajetkovou újmu chce dalších 100.000 korun. Soud ho dnes s jeho nároky odkázal na civilní řízení.