Muž oslovil přes komunikační aplikaci Whatsapp jedenáctiletého chlapce a jeho o dva roky mladšího bratra. Komunikace s neznámým dospělým si naštěstí všiml jejich otec a zjistil, že člověk pod smyšleným jménem Mark jednomu z chlapců dokonce nabízí, jestli se chce stát jeho sexuálním gay přítelem. Otec ihned kontaktoval policii a zabránil tak možnému dalšímu neštěstí.

„Celou situací se začali zabývat kriminalisté z 6. oddělení Prahy I. Ti zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o cizince, který se velmi často objevuje v okolí dětského hřiště Na Chobotě v Řepích. Postupně se dostali až k místu jeho bydliště na Zličíně, kde ho také zadrželi," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Kriminalisté zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého cizince, na kterého je vydaný v sousední zemi Evropský zatýkací rozkaz a to hned z několika důvodů. Hledaný má v rejstříku jednadvacet záznamů.

Cizinec je hledaný pro sexuální nátlak, přípravu sexuálního zneužití dítěte, znásilnění se zbraní, držení nebo obstarání dětské pornografie, šestnácti podvodů a mnoho dalšího. Z těchto důvodů se ukrýval na našem území a kriminalisté ho naštěstí vypátrali a zatkli ještě dříve, než stihl ve své činnosti pokračovat. 

Policie upozorňuje, že je nutné, aby rodiče měli o svých dětech naprostý přehled a to nejen o tom, s kým se stýkají, ale také s kým si píší. „Z naprosto nevinné konverzace s cizími lidmi se totiž může stát během chvíle velký problém. Proto je důležité, abychom se svými dětmi udržovali stále přátelský kontakt a měli jsme jejich naprostou důvěru. Jen tehdy se vám tak svěří s podobným problémem sami," dodal Hrdina.

Zatčený muž je umístěn ve vydávací vazbě a probíhá jednání o jeho vydání zpět do země, která na něj vydala zatykač. Tu policisté neuvedli.