„Tentokrát nenabídneme žádné akční scény v podobě hmatů, chvatů, pout či namířené pistole. Půjde spíš o jakousi 'konverzační' etudu, kterou i přes délku videa doporučujeme dokoukat až do konce," uvedla městská policie na svém facebookovém účtu.

Během incidentu řidič sám zavolal další hlídku policie, aby případ přijela vyřešit. Posléze se ale ani to muži nelíbilo.

Když strážníci vyzvali muže, aby se podrobil testu na omamné a psychotropní látky, odmítl. „Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces, který vedle strážníků zaměstnal zcela zbytečně i policisty. Ale tak každý den není ten 'pravý vořechový',“ doplnila městská policie.

Parkování. Ilustrační foto.
Muž si stěžoval na nečinnost městské policie. Dostal pokutu za zlomyslnost

Následně se ukázalo, že rozlíceným řidičem parkujícím na zebře je moderátor České televize Jakub Železný. V úterý se za svoje chování omluvil a své jednání vysvětlil tím, že se dozvěděl o nemoci blízkého. Pořád mu ale vadí, že městská policie do světa vypustila video sestříhané. Ta ale také ve své nahrávce z důvodů ochrany osobnosti zakryla moderátorovi tvář a zkreslila hlas.